Recyklujeme ZDRAVO - hydropónia na bylinky

Do našej súťaže Recyklujeme ZDRAVO sa zapojilo veľa šikovných súťažiacich, ktorí nám okrem fotografií svojich výtvorov poslali aj návody „ako recyklovať“, postupy, akými k finálnemu výsledku dospeli. Nás vaše návody natoľko inšpirovali, že sme sa rozhodli ich zverejniť v rámci nasledujúceho blogového príspevku.

Veríme, že neostaneme jediní, koho nasledujúce fotografie motivujú k šetreniu životného prostredia formou recyklácie. Kompletný súťažný fotoalbum so všetkými fotografiami nájdete v rámci nášho Facebook účtu @zdravostavy.


Hydropónia na bylinky do kuchyne

 
Veronika nám poslala úžasné fotografie aj s postupom k výrobe HYDROPÓNIE NA BYLINKY do kuchyne.
„Vyzerá síce na prvý pohľad komplikovane, ale hotové to bolo za 10 minút… A je skvelé, že sa mi podarilo zakomponovať aj vrchnáčik.“

Recyklujeme ZDRAVO - hydropónia na bylinky

POSTUP:

  • Fľašu som „rozpolila“ pomocou špagátu namočenom v acetóne – obmotáme, zapálime, prudko schladíme v mise s vodou. Okraj som potom umyla hubkou a saponátom a ostré hrany začistila šmirglom.
  • Hrdlo otočila naopak, vložila som doň sviečkové knoty (motúz bude fungovať tiež), zaistila vrchnákom z fľašky a vsadila bylinky.
  • Do spodnej časti sa naleje voda tak, aby knôty boli ponorené.
  • Tadá! Hotovo. Bylinky si samé budú ťahať vodu tak, ako potrebujú, a tak na ne môžeme pokojne zabudnúť aj keď sú v lete na kuchynskom okne.“

Recyklujeme ZDRAVO - hydropónia na bylinky do kuchyne


Keď sa z recyklovania stáva umenie

 
Renátka proces recyklácie sklenenýn (nielen ZDRAVO) fliaš povýšila na umenie a vznikajú z toho takéto úžasné umelecké výtvory. Fotografií do súťaže nám poslala viac, museli sme sa nimi pochváliť aj mimo súťažného albumu.

Recyklujeme ZDRAVO - svietidlá handmade

Recyklujeme ZDRAVO - umelecké výtvory

Recyklujeme ZDRAVO - umelecké fľaše


Posvietiť sa dá aj „handmade“

 
Lucia nám poslala postup, ako sa z takej ZDRAVO fľaše stane handmade romantické osvetlenie vhodné na univerzálne využitie.

Univerzálne handmade osvetlenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *