Sklenené fľaše vydržia naozaj dlhú dobu a je škoda ich len tak vyhadzovať. Ak ich už vyhadzujeme, tak by sa mali dostať do smetného koša určeného na recykláciu skla.  Ak ale máte šikovné ruky a trošku kreativity nazvyš, dokážete z takýchto sklenených fliaš vyrobiť rozličné milé dekorácie do vášho domu.
My sme si pre vás pripravili niekoľko tipov, ako premeniť sklenené fľaše ZDRAVO na praktickú dekoráciu.

Stačí si vybrať ten správny tvar a veľkosť

100% paradajková šťava
baby uhorky

Pomocník v kuchyni

Veľmi obľúbeným spôsobom, ako sklo recyklovať, je využitie v kuchyni na skladovanie potravín. Takto môžete skladovať cestoviny, ryžu, ovsené vločky, kokos, strukoviny a vlastne takmer čokoľvek. 
Výhodou skla oproti plastu je, že neobsahuje žiadne chemikálie, ktoré by mohli akýmkoľvek spôsobom zhoršiť kvalitu potravín.

Recyklujeme ZDRAVO

Originálna dekorácia

Ako to vyzerá, keď vám dáva ZDRAVO priestor popustiť uzdu svojej fantázii a kreativite? V rámci dekorácií interiérov sa medze nekladú, vždy je priestor vymyslieť niečo nové. Často k tomu nepotrebujeme veľa, stačí zopár predmetov, doplnkov, ktoré bežne nájdete aj vo vašej domácnosti.
Najjednoduchším spôsobom využitia ZDRAVO fliaš je vo forme vázy na kvety. Môžete si z nich však vyrobiť aj svietnik alebo naukladať do fliaš kamene a mušle, ktoré ste si priviezli z dovolenky. Nielenže budete mať peknú dekoráciu, ale aj spomienku na chvíle, ktoré ste strávili pri mori v kruhu rodiny a priateľov.

Recyklujeme ZDRAVO fľaše

Recyklujeme ZDRAVO dekorácie
Recyklujeme ZDRAVO dekorácie

Praktické využitie

Praktické využitie môžu nájsť fľaše aj inde ako len v kuchyni. Vložte do nich perá a poslúžia vám ako stojan na písacie potreby. Taktiež môžu poslúžiť ako stojan na make-up štetce. Fľaše môžete pomaľovať farbami na sklo, prípadne olepiť nálepkami tak, aby vznikli naozaj originálne výtvory. Nebudú tak mať čisto praktické využitie, ale vhodne oživia aj interiér akejkoľvek miestnosti, či už doma alebo v práci.

Recyklujeme ZDRAVO prakticky v domácnosti

Ďalšie možnosti recyklácie skla pre ozajstných umelcov

Možností, ako recyklovať sklo a sklenené výrobky, je naozaj neúrekom. Vo veľkej miere závisí predovšetkým na vašej kreativite, zručnosti a fantázii. Urobte si z nich svetlá, foto rámiky, zasaďte do nich kvety, skladujte v nich potreby na šitie… Predstavivosti sa medze nekladnú a z nepotrebných fliaš môžete vykúzliť naozaj unikátne vecičky. Inšpirácie je na internete viac než dosť.

Recyklujeme ZDRAVO sklenené fľaše

Recyklujeme ZDRAVO

Kitti Pastoreková

Spracovala pre vás | Kitti Pastoreková
#pijemZDRAVO nájdete aj na
[aps-social id=“1″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *