Výhody cvikly

Cviklu veľa ľudí odmieta, pretože im prekáža jej zemitá chuť alebo jej farbiace účinky. Mali by sme si však uvedomiť aké benefity táto zázračná potravina má, pretože ich ani zďaleka nie je málo. Optimálne množstvo sú 2-3 dcl cviklovej šťavy, ktoré by sme mali každý deň vypiť. Poďme sa pozrieť aké výhody nám konzumovanie tejto zeleniny ponúka a prečo by sme sa o ňu svoje telo nemali oberať.

Cvikla je pre naše zdravie mimoriadne prospešná a pôsobí ako prevencia proti mnohým chorobám.

Je bohatá na vitamín A-, B a C a práve preto je skvelým na posilnenie imunity organizmu. Má silné antioxidačné účinky a chráni srdce. Odporúča sa piť aj tehotným ženám, pretože obsahuje veľké množstvo kyseliny listovej, ktorý je dobrý pre vyvíjajúci sa plod. Vďaka vysokému obsahu železa, ktoré sa v cvikle nachádza, je vhodná aj počas menštruácie, keď ženy trápia bolestivé kŕče. Pôsobí pri detoxikácii organizmu a zbavuje telo odpadových látok, ktoré do nášho tela nepatria. Rýchlejšie vyplavuje z tela cholesterol a vďaka tomu znižuje jeho hladinu v krvi. Draslík, ktorý sa v cvikle nachádza sa postaral o znižovanie krvného tlaku.

Cvikla sa považuje za najlepšie jedlo pred športovým výkonom.

Ak chcete podávať lepší výkon pri cvičení, tak pred cvičením vypite šťavu z cvikly a podľa vedcov z Veľkej Británie vydržíte až o 16% dlhšie ako ostatní. V tomto prípade je najlepšie vypiť šťavu, ale pár hodín pred výkonom ju môžete konzumovať aj surovú alebo v nejakom jedle.

Ďalším z výhod tejto zeleniny je, že je vhodná na kŕčové žily, zabraňuje ich tvorbe a zmierňuje bolestivé stavy nôh. Vďaka metionínu a beta-glycerínu prispieva k čisteniu obličiek a pečene. Pomáha proti zápche, povzbudzuje činnosť žalúdka. Slúži aj ako prevencia proti rakovine. Ak je tepelne upravené, tak dokáže zlepšiť kvalitu vlasov, nechtov a pokožky. Ak ju budete konzumovať po lete, tak pomáha udržať pokožku dlhšie opálenú.

100% cviklovo-jablková šťava
100% BIO cviklovo-jablková šťava
100% cviklovo-čučoriedkovo-jablková šťava
100% cviklovo jablková šťava
100% cviklovo jablkovo čučoriedková šťava
Baby cvikla
Kitti Pastoreková

Spracovala pre vás | Kitti Pastoreková
#pijemZDRAVO nájdete aj na
[aps-social id=“1″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *