Prečo piť paradajkovú šťavu?

Surové paradajky sú skvelou voľbou, ale čo tak vyskúšať paradajkovú šťavu? Ráno je veľmi dôležité, aby sme mali dobrú dávku vitamínov a minerálov a tak posilnili naše telo do nového dňa. Zahrňte pohár rajčinovej šťavy do vašej rannej rutiny a ono urobí zázraky pre vaše telo. Vedci tvrdia, že toto ovocie má zázračné liečebné vlastnosti a v starých časoch sa používalo na potlačenie mnohých zdravotných porúch. Dnes sa používa najmä v kuchyni. Rajčinová šťava prináša mnohé zdravotné výhody. Aké to sú?

1. Chráni zrak

Paradajky sú bohatým zdrojom beta karoténu, luteínu a zaexantínu. Zlepšuje to naše videnie a chráni naše oči pred degeneráciou.

2. Znižuje riziká ochorení

(srdcové ochorenia, rakovina prsníka, cholesterol, mŕtvica, reguluje vysoký krvný tlak, posilňuje imunitný systém, pozitívne vplýva na pečeň…)

Vaše srdce bude mať z pravidelného pitia rajčinovej šťavy tiež úžitok. Znižuje napríklad aj cholesterol a zvyšuje odolnosť LDL voči oxidácii 10. Rajčinová šťava je považovaná za jeden z najlepších nápojov, ktoré by sme mali denne konzumovať, aby sme zabránili srdcovým ochoreniam.  Čerstvá paradajková šťava je prírodným zdrojom dôležitých vitamínov A a C. Pravidelná konzumácia šťavy môže zabrániť chorobám súvisiacim s videním, posilniť imunitný systém organizmu. Tak isto aj zabraňuje vzniku vysokých hladín cholesterolu. Pomáha znižovať riziko tvorby krvných zrazenín. Pitie rajčinovej šťavy pomáha zmierniť napätie a stres.

3. Paradajková šťava je bohatá na vitamíny a minerály

Poskytuje telu obrovské množstvo prírodných vitamínov a minerálov ako je vitamín A, vitamín K, vitamíny B1, B3, B5, B6, B7, vitamín C, železo, draslík, horčík a fosfor.

4. Zdravé vlasy, pleť, koža a silné kosti

Paradajky sú bohaté na antioxidanty, ktoré zabraňujú poškodeniu buniek a napomáhajú bunkovej a tkaninovej oprave.  Vďaka tomu mnohé orgány, ako je aj naša pokožka, ostávajú zdravé a žiariace. Štúdie ukázali, že pitie dvoch pohárov rajčinovej šťavy denne pomáha zlepšiť celkový vzhľad pokožky v krátkom časovom období. Aplikácia čerstvej paradajkovej šťavy priamo na pokožku zabraňuje akné. Vitamíny a železo zas prispievajú k pomoci pridať lesk hrubým, suchým vlasom. Aplikáciou tejto šťavy priamo na pokožku hlavy, ktorú tam necháte 4-5 minút a potom opláchnete studenou vodou,  odstránite ďalšie problémy s vlasmi ako lupiny, vlasy bez života alebo svrbivá pokožka hlavy. Paradajky posilňujú kosti zvýšením pomeru vápnika v tele.

100% BIO paradajková šťava
Paradajková šťava
Paradajková šťava PIKANT
100% paradajková šťava

;

Kitti Pastoreková

Spracovala pre vás | Kitti Pastoreková
#pijemZDRAVO nájdete aj na
[aps-social id=“1″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *