5 dôvodov prečo piť mrkvovú šťavu

Hovorí sa, že ak budete piť jeden pohár mrkvovej šťavy denne, tak už nikdy nebudete musieť navštíviť lekára. To, že mrkva patrí medzi zdravé zeleniny vie každý, ale málo ľudí ju konzumuje pravidelne v surovej forme a práve preto je lepšia v tej tekutej. Mrkvová šťava je nápoj, ktorý v sebe skrýva množstvo vitamínov a minerálov a jej pitím získavame hneď niekoľko benefitov.

1. Zbystruje našu myseľ.

Zlúčeniny retinoidov, ktoré nájdeme v mrkve sa zlepšuje výmena informácií medzi nervovými dráhami v hypokampe (mozgu), ktoré potom majú za následok zlepšovanie a upevňovanie našej pamäte.

2. Znižuje hladinu cholesterolu, udržiava zdravie nášho srdca a pomáhajú pri liečbe anémie.

Mrkvová šťava nielenže znižuje hladinu cholesterolu, ale taktiež pomáha našej pečeni lepšie spracovať tuky, čo speje k ochrane srdca a zároveň znižuje vysoký krvný tlak. Pitie tejto šťavy zmierňuje následky anémie (chudokrvnosť), ktoré je rozšírené krvné ochorenie najmä medzi vegetariánmi a staršími ľuďmi.

3. Je dobrá pre náš zrak a pleť.

Obsahuje veľké množstvo vitamínov C, D, E a K, ale obsahuje aj vitamín A, ktorý je dôležitý pre naše oči a aj v staršom veku nám pravidelnou konzumáciou dokáže zlepšiť zrak. V mrkve sa nachádza aj betakarotén, ktorý je mimoriadne dôležitý pre našu pleť, pretože ju lieči pred slnečným žiarením a zároveň pleti dodá farbu a žiarivý vzhľad.

5 dovodov prečo pit mrkvovu stavu

 

4. Bojuje proti rakovine a je dobrý pre náš imunitný systém.

Mrkva hubí rakovinotvorné bunky, a to vďaka zlúčenine poly-acetylénu, ktorý sa v nej nachádza. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov a minerálov ako horčík, vápnik a draslík. Pravidelná konzumácia mrkvovej šťavy podporuje a posilňuje náš imunitný systém.

5. Zlepšuje trávenie a udržiava zdravie ústnej dutiny.

Mrkva zabraňuje zápche a tým zlepšuje naše trávenie. Stará sa nám aj o zuby a ďasná, pretože obsahuje množstvo denolov, ktoré majú antimikrobiálny účinok a tým zabraňuje množeniu sa baktérií, ktoré do našej ústnej dutiny prijímame jedením.

Prečo by sme mali mrkvu radšej piť ako jesť surovú?

Šťava z mrkvy ukrýva v sebe viac živín. Pýtate sa ako je to možné? Predsa do jedného mrkvového nápoja dáme hneď niekoľko mrkvičiek, a tak sa nám do tela dostáva viac vitamínov, živín a všetkého dobrého, čo táto zelenina obsahuje. Pre človeka je tiež jednoduchšie vypiť pohár tejto šťavy ako zjesť niekoľko kusov surovej mrkvy.

 

100% hruškovo-jablková šťava
100% mrkvovo jablková šťava
100% BIO mrkvovo jablková šťava

 
Kitti Pastoreková

Spracovala pre vás | Kitti Pastoreková
#pijemZDRAVO nájdete aj na
[aps-social id=“1″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *